Program

Legenda:
08:30 - 09:30
Sprejem udeležencev
09:30 - 09:45
Odprtje konference
09:45 - 10:00
Predstavitev glavnega pokrovitelja
10:00 - 11:15
Vabljena predavanja
10:00 - 10:30
Market.ing: kako inženirske izdelke narediš svetovno zanimive?
Martina Gajšek
RLS merilna tehnika, d. o. o.
10:30 - 11:00
Kaj mora inženir vedeti o vodenju?
Igor Verstovšek
Cosylab, d. d., mladi manager 2018
11:00 - 11:15
Zakaj mladi potrebujejo zglede?
Dora Domajnko
Inženirka leta 2018
11:15 - 12:15
Odmor z osvežitvijo za druženje in ogled razstave
12:15 - 13:45
Okrogla miza - VZPON INŽENIRJEV: kdo, kdaj, kako in zakaj?
13:45 - 15:15
Kosilo, druženje in ogled razstave
15:15 - 15:45
Novi zlitini v prahu, ki sta namenjeni dodajanju materiala po plasteh
Marianne Kapp
voestalpine BÖHLER Edelstahl GmbH & Co KG/ Voestalpine Slovenija
15:45 - 16:15
Strojni vid, ključna omogočitvena tehnologija I4.0
Jure Skvarč
Kolektor Orodjarna, PE Vision
16:15 - 16:45
SmartMForming - pametna orodja za oblikovanje pločevine
Tomaž Savšek
TPV d.o.o.
Soavtorji:
Petra Janežič (Gorenje Orodjarna, d.o.o.)
Inda Balagić (CADCAM Design Centar)
Stjepan Flegarić (Fakultet strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu)
Klemen Žužek (Gorenje orodjarna d.o.o.)
Katja Popovič (Gorenje orodjarna d.o.o.)
Mitja Cerovšek Boštjan Piletič (TPV d.o.o.)
Mario Štorga (Fakultet strojarstva i brodogradnje, Sveučilište u Zagrebu)
16:45 - 17:15
Industrijska metrologija kot pomemben steber strategije Industrija 4.0
Simon Smolnikar
RLS d.o.o.
17:15 - 18:00
Odmor za druženje in ogled razstave
18:00 - 19:15
Priznanje TARAS
18:00 - 18:30
Predstavitev prijav za priznanje TARAS
18:30 - 19:15
Podelitev priznanja TARAS in pogovor s prejemniki
19:15 - 20:00
Druženje ob koktajlu
20:00 - 23:59
Večerja z druženjem
Legenda:
08:30 - 09:30
Sprejem udeležencev
09:30 - 10:00
ReconCell: Potreba po varni prilagodljivosti za industrijo!
Michael Pravits
Pilz Ges.m.b.H.
Soavtorji:
Aleš Ude (Institut Jožef Stefan)
Igor Kovač (Institut Jožef Stefan)
Miha Deniša (Institut Jožef Stefan)
Nasprotna oblika gravure v orodju za brizganje
Matjaž Rot
TECOS
Soavtorji:
Andrej Glojek (TECOS)
Ziga Kogoj (Orodjarstvo Knific)
Mladen Krčić (Orodjarstvo Knific)
Koncept inteligentnega pogonskega sklopa
Martin Stepančič
Institut Jožef Stefan
Soavtorji:
Andrej Biček (Nela d.o.o.)
Miha Erjavec (Podkrižnik d.o.o.)
Simon Kulovec (Podkrižnik d.o.o.)
Leon Žlajpah (Institut Jožef Stefan)
Industrijski procesi varjenja, dimni plini in vpliv zaščitnih plinov na zmanjšanje emisij
Edvard Bjelajac
Messer Slovenija d.o.o.
10:00 - 10:30
Robotska celica za rezkanje termoizolacijskih elementov
Peter Kerec
ABB d.o.o.
Soavtorji:
Aleš Klun (ABB d.o.o.)
Robert Logar (ABB d.o.o.)
Nejc Pregl (Isomat d.o.o.)
Tlačni senzor za nadzor procesa brizganja plastičnih materialov
Domen Rovšček
Hidria d.o.o.
Soavtorji:
Dragan Kusić (TECOS, Razvojni center orodjarstva Slovenije)
Boštjan Berginc (Hidria d.o.o.)
Aljaž Podobnik (Hidria d.o.o.)
MECODES - nova rešitev za sodelovanje pri mehatronskem oblikovanju
Reni Banov
CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.
Soavtorji:
Nikola Mareković (CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.)
Stjepan Razum (CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.)
Boris Kumpar (CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.)
Zlatko Šimunec (CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.)
SLCR – čiščenje, odstranjevanje površinskih nanosov, označevanje s svetlobo. Pokukajmo v svet laserskega obdelovanja površin
Bastian Marheineke
SLCR Lasertechnik GmbH
10:30 - 11:00
Strega strojev v visokoproduktivni proizvodnji
Matej Merkač
Yaskawa Slovenija d.o.o.
Soavtorji:
Hubert Kosler (Yaskawa Slovenija d.o.o.)
Aljoša Zupanc (Yaskawa Slovenija d.o.o.)
Damian Širaj (Yaskawa Ristro d.o.o.)
Erih Arko (Yaskawa Ristro d.o.o.)
Damir Smailović (Yaskawa Ristro d.o.o.)
Bioosnovani polimerni materiali – več kot le biopolimeri. Vloga dodatkov, kompatibilizatorjev, polnil in ojačal
Thomas Wilhelm
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Soavtorji:
Silvester Bolka (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Gregor Kraft (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Janez Slapnik (Fakulteta za tehnologijo polimerov)
Napredne funkcije pogonskih sistemov
Peter Skopec
ControlTech d.o.o.
Softsynchro - ko z vpenjalno glavo navojnega svedra dobite več
Rok Volk
EMUGE-FRANKEN tehnika d.o.o.
11:00 - 11:30
Avtomatizacija proizvodnje v Livarni Titan
Oliver Topić
PS Logatec d.o.o.
Soavtorji:
Darko Podržaj (PS Logatec d.o.o.)
TRENDI V INDUSTRIJI SVETLOBNE OPREME AVTOMOBILOV
Aleš Adamlje
Hella Saturnus Slovenija d.o.o.
Optimizacija procesa tlačnega litja
Cosimo Raone
MotulTech Baraldi
Soavtorji:
F. Checcetto (MotulTech Baraldi)
P. Grubelnik (Olma d.o.o.)
M. Kambič (Olma d.o.o.)
STEADYLINE - premagovanje izzivov dolgih previsov rezalnih orodij
Zoran Svenšek
SECO TOOLS SI d.o.o.
11:30 - 12:15
Odmor za druženje in ogled razstave
12:15 - 12:45
Unikatni dimenzijski merilni sistemi za reševanje kompleksnih meroslovnih izzivov
Nejc Demšar
LOTRIČ Meroslovje, d. o. o.
Razvoj polimerne izvedbe avtomobilske komponente oljnega separatorja
Luka Bertoncelj
Iskra ISD Plast d.o.o.
Soavtorji:
Robert Kocbek (Iskra ISD Plast d.o.o.)
Silvester Bolka (FTPO)
Gregor Čepon (LADISK)
Blaž Starc (LADISK)
Martin Česnik (LADISK)
Sinergije digitaliziranega upravljanja proizvodnje in kakovosti v praksi
Klemen Lisec
Inden d.o.o.
Soavtorji:
Dušan Božič (Inden d.o.o.)
Jochen Kinauer (camLine GmbH)
Cradle to cradle v krožni ekonomiji
Marko Krajner
3ZEN d.o.o.
Soavtorji:
Roman Kunič (Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo)
12:45 - 13:15
Odkrivanje površinskih in skritih napak na osnovi akustičnega odziva preizkušancev
Samo Šali
SaliGuitars & SaliHangboards
Soavtorji:
Matjaž Rot (Fakulteta za strojništvo, Ljubljana)
Napredna 3D - DMLS tehnologija
Mario Šinko
MARSI, Mario Šinko s.p.
Soavtorji:
Matic Vogrin (MARSI, Mario Šinko s.p. )
Odličnost upravljanja procesov – digitalna transformacija (primeri v praksi).
Robert Orehek
Tom PIT d.o.o.
Patentno varstvo
Stanislav Kaluža
Urad Republike Slovenije za intelektualno lastnino
13:15 - 13:45
Kalibracija merilnikov UV-A svetlobe
Gašper Fašun
SIJ Ravne Systems
Avtomatizacija brizganja optičnih izdelkov
Anet Rožič
Hella Saturnus Slovenija d.o.o
Soavtorji:
Matija Obolnar (Hella Saturnus Slovenija d.o.o)
David Šenica (Hella Saturnus Slovenija d.o.o)
FIELD - programska oprema za upravljanje pametnih tovarn
Franc Žaberl
FANUC ADRIA d.o.o.
Razvoj sistema za vrednotenje in dodeljevanje delovnih mest delavcem z omejitvami
Noka Kunej
Hella Saturnus Slovenija d.o.o.
Soavtorji:
Aljoša Novak (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
Marko Barišić (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
Ana Šušteršič (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
Matevž Močilnikar (Hella Saturnus Slovenija d.o.o.)
13:45 - 14:15
Razvoj avtomatskih naprav za preizkušanje tesnosti izdelkov
Jure Kokalj
KNT d.o.o.
Soavtorji:
Janez Kokalj (KNT d.o.o.)
Edvard Dolenc (KNT d.o.o.)
Miha Nastran ()
Optimizacija brizganja PA 66 GF35 s Flash DSC
Silvester Bolka
Fakulteta za tehnologijo polimerov
Soavtorji:
Luka Bertoncelj (Iskra ISD Plast)
Robert Kocbek (Iskra ISD Plast)
Tamara Rozman (FTPO)
Rebeka Lorber (FTPO)
Teja Pešl (FTPO)
Rajko Bobovnik (FTPO)
Thomas Wilhelm (FTPO)
»Poka-Yoke« – avtomatizacija in informatizacija ročnih montažnih procesov v proizvodnji
Tim Vrbančič
Inea RBT d.o.o.
Soavtorji:
Janez Tancek (Inea RBT d.o.o.)
Problematika javnega potniškega prometa v mestni občni Novo mesto
Matej Babič
Fakulteta za informacijske študije univerza v Novem mestu
Soavtorji:
Janez Povh (Fakulteta za strojništvo, UL; Razvojni center Novo mesto)
14:15 - 15:45
Kosilo, druženje in ogled razstave
15:45 - 16:15
3D tiskanje končnih izdelkov s HP Multi Jet Fusion tehnologijo
David Fister
CGS plus d.o.o.
Celovite rešitve obdelovalnih procesov za obdelavo ulitkov in ostalih obdelovancev
Bogdan Kukovič
Unior d.d. - Strojegradnja
16:15 - 16:45
Obdelava 3D tiskanih kovinskih izdelkov z abrazivnim tokom
Luka Kastelic
Katedra za menedžment obdelovalnih tehnologij, Fakulteta za strojništvo, UNI LJ
Soavtorji:
Davorin Kramar (Katedra za menedžment obdelovalnih tehnologij, Fakulteta za strojništvo, UNI LJ)
Franci Pušavec (Katedra za menedžment obdelovalnih tehnologij, Fakulteta za strojništvo, UNI LJ)
Ocena obdelovalnosti in stroškov kriogenega frezanja jekla za poboljšanje 42CrMo4
Damir Grguraš
Fakulteta za strojništvo, Ljubljana
Soavtorji:
Rok Sraka (Fakulteta za strojništvo, Ljubljana)
Franci Pušavec (Fakulteta za strojništvo, Ljubljana)
16:45 - 17:15
Gravimetrična analiza hitro hlapljivih olj za izrezovanje elektropločevine
Ines Bergoč
Hidria d.o.o.
Soavtorji:
Špela Bolka (Hidria d.o.o.)
Urška Žonta (Hidria d.o.o.)
Razvoj in raziskava pulzirajočega visokotlačnega dovajanja hladilno-mazalne tekočine v proces struženja
Matjaž Kern
Katedra za menedžment obdelovalnih tehnologij, Fakulteta za strojništvo, UNI LJ
Soavtorji:
Franci Pušavec (Katedra za menedžment obdelovalnih tehnologij, Fakulteta za strojništvo, UNI LJ)
17:15 - 17:45
Analiza vpliva parametrov žarjenja, mikrostrukture in faktorja oblike na kinetiko razogljičenja podevtektoidnega ogljikovega jekla C45 med žarjenjem v zračni atmosferi
Matija Zorc
Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta
Soavtorji:
Milan Bizjak (Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta)
Borut Kosec (Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta)
Katja Zupančič (Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta)
Aleš Nagode (Univerza v Ljubljani, Naravoslovnotehniška fakulteta)
17:45 - 18:15
Žrebanje nagrad v nagradni igri in zaključek Foruma